برهنگی و "عورت"

در یک واکنش شیمی طبق اصول لاوازیه وقتی یک سوی واکنش خود به خود به سمت دیگر حرکت می کند که به آزاد سازی انرژی بیانجامد. واکنشی که خود به خودی نباشد نیاز به انرژی خارجی برای پیشرفت دارد.

این اصل در زندگی طبیعی انسان ها نیز جاری ست. اگر امری فطری نباشد برای اجرایی شدنش نیاز به انرژی خارجی داریم. حال یک سوال:

آیا برهنه شدن خواست ذاتی زنان است؟

این روزها با بسیاری از عناوین جستجو در اینترنت به عکس های نیمه برهنه و برهنه زنان و دختران بر می خوریم. اما آیا به سبب گستردگی ظاهری، برهنگی یک امر فطری ست؟

البته نیاز به تجمل و زیبایی در نهاد زنان است، چنان که تمایل به دیدن بدن زن در وجود مرد وجود دارد. بحث در بد حجابی و بی حجابی موسوم ما هم نیست. مراد آنی ست که امروز به افراط -در برهنگی کامل- گرائیده..

"عورت" که متاسفانه بد معنا شده، هر چیز زیباست که در برملا شدنش اعتبار و ارزش کم می شود. چادر و پوشش امروز برای پوشاندن زشتی ها و عریانی برای زیبائی هاست!

در دیده شدن یا نشدن بدن و موی زنان نظریات بسیار است اما آنچه اغلب به آن قائلند رها کردن آنچه طبیعت به بار می آورد است. و بنابراین چنین پیش می آید. برخی معتقدند اینکه در بسیاری نقاط دنیا حجاب وجود ندارد باعث کاهش فسادهای مرتبط با نوامیس نیز می شود. البته با توجه به آمار موجود چنین امری صادق نیست. آمار زن آزاری و کشتن زنان با تجاوز در این کشورها نیز کم نیست. البته باید توجه داشت این آمار در کشورهایی مثل عربستان سعودی کمترین است. در ایران به دلیل جذابیتی که برخی زنان و دختران برای خود به وجود می آورند نیز این آمار بالاست. چرا؟

دیدن جزئی از زیبایی برای مردان، تلاش برای کسب همه آن را ایجاد می کند و چون در ذات زنان در اختیار گذاشتن مجانی نیست و مرد که برای رسیدن به هدفش حاضر به پرداختن بهایی نیست، به هر اقدامی دست می زند.. متلک و آزار شکل ابتدایی و تا برسد به.. حتی قتل! اگر مرد تنها زیبایی های چنین را در وجود همسرش (آرایش در خانه) ببیند، چگونه در جامعه به زنان بی آرایش دیگر نگاه کند؟ (توصیه اسلام)

- آدم و حوا زمانی که لباس بهشتی از تنشان افتاد شرمنده شدند..

- فروید و لکان، دو شخصیت تاثیر گذار علم روانکاوی (که بسیاری آنان را به اشتباه خواستار بی بند و باری جنسی می دانند) حجاب (نه به معنای دقیق دینی ما) را خواسته روانی ذاتی زن می دانند؛ وسیله ای برای نیازمند کردن و جذب بیشتر محبت جنس مخالف، بدون در اختیار بودن بی موهبت.

- خداوند در قرآن در مورد پوشش و برخورد زنان توصیه می کند: مبادا موجب برانگیختن نامحرم شود.

و همه این ها را هم کسی نداند.. اصلاً چرا برای این عکس ها و فیلم های مبتذل پول سرشاری خرج می شود؟ مگر نه این که امر ذاتی نیازی به خرج هزینه خارجی ندارد و به طور طبیعی توسط عامل به ظهور می رسد؟!

در قوانین نسبتاً مخفی فیلم سازان و بازیگران هالیوود قانونی به نام Non-nude clause وجود دارد که بازیگرانی چون "کرستن دانست" (بازیگر فیلم مرد عنکبوتی) در قرار داد خود تاکید می کنند که در صحنه های ملتزم به برهنگی کامل شرکت نمی کنند. الیشا کوتبرت -بازیگر کانادایی سریال 24- در پاسخ به مردانی که آنان را از دیدن بدن عریانش محروم کرده می گوید: "فکر می کنم با بازی و عملکردم چیز های زیادی به جامعه داده باشم، گمان نمی کنم نیازی به ارائه سینه هایم باشد!"

چاپلین بزرگ به دخترش می نویسد: "بگذار جسم تو مال کسی باشد که روحش را برای تو عریان کرده است"

خداوند زنان را به حفظ عورت ها و نگاه و مردان را به حفظ نگاه و عورت ها توصیه می کند. (سوره نور)

برهنگی زنان جز یک نیاز برآورده شده به خواست زور مردان نیست.

/ 10 نظر / 15 بازدید
مداد های آبی من

سلام... با تبریک عید فطر با یک روز تاخیر. در مورد حجاب بنظرم بیشتر خواست خود زنان است که چگونه باشند . عریانی و مسایل آن تنها به غریزه مردان بر نمی گردد بلکه یک خواست برای زنان است بخاطر جلب توجه جنس مخالف به خودشان. متاسفانه توجه زیاد مردان به فیلمها و عکسهای آنچنانی یک جور عادت شده به دلبستگی های مجازی برای آنها که تهیه کنندگان هم از این موقعیت دارند کمال استفاده را برای در آمد خود می کنند. در پناه خدا از وسوسه های شیطان...

آینه

به نام آن که... سلام عیدت مبارک[گل] جالب و متین مثل همیشه. دقیقاً با نظر شما موافقم. اصولاً جنس ماده و اشرف آنها" زن" بر اساس فطرت اولی و... بدنبال مخفی نمودن مروارید "تن" از نگاه صیاد است و این کاملاً علمی است. انگیزه ی همه ی خانمهای برهنه در رفتاری مخالف با فطرت اولی باید با دفت و حوصله ارزیابی شود. نامه ی چارلی چاپلین و توصیه های اخلاقی وی یه دختر هنرمندش جای تآمل بسیار دارد... با گذشت زمان و آشنایی بیشتر با دیدگاهها و باورهایت بیش از پیش به آشنایی و دوستی با شما بر خود میبالم. امید به توفیق روز افزون شما در راستای رسالتی که بدرستی درکش نموده اید آرزوی قلبی من است. موفق باشی. یا علی

مهسا

سلام امان از وقتی که ارزش میشه ضد ارزش و ضد ارزش میشه ارزش. اون چیزی که ما همیشه در گذشته ها می دیدیم‘ این بود که خانم خونه پشت هفت تا پرده می نشست تا یه وقت خدای نکرده با دید زدن مرد نامحرم تحقیر نشه و غرورش جریحه دار نشه و چیزی از شکوه و جلال و جبروتش کم نشه. اما کنیز و کلفت بودن که اون وسطا رژه می رفتن و کسی هم به فکر غرورشون نبود. خدا بهمون رحم کنه یه یادگاری تازه نوشتم. خوشحال می شم سر بزنی

بانوی فانوس به دست

همیشه می گویند فرهنگ دو کشور را 2 چیز معلوم می کند : اول ادبیان آن کشور دوم زنان آن کشور . ادبیات ما که با داخل شدن زبان عرب ها نابود شد . . . این پوشش هم که الان در کشور برای زنان حاکم است هیچ نشان از تمدن چند هزار ساله کشور ما ندارد. هر چه می کشیم به خاطر جهان سومی بودنمان است . . . من اصلا آدم متعصبی نیستم و عقیده دارم که هر کاری باید به دور از تعصب و کلیشه باشد . این وضعیتی هم که الان شاهد آن هستیم به دلیل زوری است که پشت این قضیه است و دیگر آن که بعضی تعصبات و رسومات مسخره را به دروغ وارد دین کرده اند . در صورتی که تعریف حجاب در دین اصلا مطابقت با آن چه هم اکنون به عنوان قانون حاکم است نیست !

بانوی فانوس به دست

برای مثال خد اگفته لااکراه فی دین . ولی عملا با این نحوه برخورد و جو موجود همه فکر می کنند که این قضیه حجاب یک امر اجباری است . ما در بین کشور های مسلمان فقط 2 کشور عربستان و ایران است که قضیه حجاب امری اجباری در است . در صورتی که در بقیه کشورهای مسلمان مثل ترکیه و . . .ما با وجود این که با حکومت لیبرال مواجه هستیم ولی می بینیم که رعایت کردن حجاب در بین مسلمانانشان بسیار بهتر و درست تر از کشور خودمان است

بانوی فانوس به دست

مورد دیگر این است که خدا گفته امر به معروف و نهی از منکر شرایط داره . این که باآدم در همان وهله اول برخورد بد و نادرست بشود و به آدم های که حجابشان مطابق علاقه دیگران نیست به چشم یک موجود جانی و گاهی نجس نگاه کنند و برخورد زشت و زننده داشته باشند هیچ وقت بازتاب خوبی نخواهد داشت

بانوی فانوس به دست

مورد دیگر این که تعریف حجاب در قران با تعریف حاکم بسیار متفاوت است . اولا در قران خدا خطاب به پیامبر در مورد نحوه پوشش در جاهایی فرموده به زنان خود بگو و در مواردی دیگر گفته که به زنان امت بگو . و از طرفی فرموده به زنان مومن بگو که خود را در برابر نگاه آلوده ( نه هر نگاهی ) محفوظ به دارند . در هیج جایی از قران هم گفته نشده مه حجاب یعنی چادر و رنگ سیاه . ولی ما الان می بینیم که در مراکز دولتی و دانشگاه ها پوشیدن رنگ روشن غیر مجاز است و در اکثر آن ها هم چادر الزامی است . تمام اساتید خانم ما به لا استثنا در دانشگاه چادر سرشان است . خوب همین مسائل باعث دین زدگی و تفکرات اشتباه می شود

بانوی فانوس به دست

من خودم با سادگی و معمولی بودن موافقم نه آن افراط را قبول دارم و نه آن تفریط را . جو موجود را هم به دلیل اجبار بی مور دو ب یهدف بودن مردم و نگاه های ساده آن ها می دانم . در جوامع جهان سومی همیشه ظاهر حاکم بوده و مردم به جای درگیر بودن با مسائل مهم تر درگیر در ظواهر و تجملات هستند . کشورهای پیشرفته با این که مردم ما آن هرا به عنوان کشورهای بدون دین و بی عقیده م یدانند هیچ وقت این گونه نبوده . در کشورهای اروپایی و امریکایی ( مخصوصا اروپایی ) مردمانشان ب ااین که بی حجاب هستند ولی فوق العاده ساده هستند . هیچ وقت مثل ایران این قدر فجیع و خنده دار آرایش ندارند و همانند ایرانی ها این قدر جلب توجه نمی کنند و برای مردانشان هم بی حجابی یک امر عادی است و متلک پرانی و چشم چرانی مردان ایرانی در آن ها دیده نمی شود .

بانوی فانوس به دست

این ایرانی ها هستند که هرجا می روند از زن و مرد باعث جلب توجه و مضحکه مردم می شوند . برای مثال مردم ظاهر بین ما وقتی می روند دبی همین طور هستند . زنان ایرانی هنوز از هواپیما پیده نشده وقتی از بلند گو اعلام می کنند از خاک ایران گذشتیم همه روسری ها بر می دارند و تو همان هواپیم یا بعضی هاشون که یکم بهترند تو دستشویی فرودگاه شروع به آرایش می کندد . مردان ایرانی هم تا وارد خاک دبی می شوند چشمشون هزار جا کار میکنه . ولی تاحالا نشده یک یاز این مردم وقتی وارد فرودگاه دبی میشه نقشه آن کشور را ببینه و ببینه که به جای خایج فارس نوشتند خلیج عرب ! براشون بی حجابی و چشم چرانی هزار بار مهم تر از عرق ملی و وطن فروشی است .

بانوی فانوس به دست

در شمن من با حجاب روح و فکر بیشتر از حجاب جسم موافقم . چه بسا زنانی به ظاهر محجبه هستند ولی با رفتارهای جلب توجهانه و لوندانه بسیار تو چشم تر از 100 تا زن بی حجاب ساده معمولی هستند . .. من ب احجاب درون موافقم . وقتی آدم درونش درست باشه به ظاهر هم اثر می کنه . واین که اگر چند تا تار مو از سر آدم معلوم باشه خیلی مهم نیست . اصل چیز دیگری است . شعار من همیشه این که جسم هرزه هزار بار مقدس تر از روح هرزه است