توحید

تصور فروید و امثال او از دین، فرآورده ذهن انسان است که به خاطر ملزومات زندگی اش به آن روی آورده و برای خود چیزی ساخته به نام "خدا". و چون وحی و غیب نیز از طریق علم انسان قابل اثبات و مشاهده نیست وجود ندارد.

از طرفی در مسیحیت نوین پدیده ای داریم به نام "پدر و پسر" که مراد خداوند و مسیح است.

این دو، سهم عمده ای از اعتقادات در مورد دین امروز جهان را تشکیل می دهند.

می دانید چرا سوره "توحید" تا این اندازه مهم است؟ چون به این دو بخش فراگیر در کنار مسائل دیگرپاسخی می دهد که برای آنان که به قرآن اعتقاد دارند نجات بخش است:

"لَم یَلِد وَ لَم یولَد"

نزائیده و زائیده نشده (نه به شکل مفهوم ظاهری آن و چه از نظر خلق شدن در فکر و ...)

/ 6 نظر / 5 بازدید
فرخی

بنام معبود سلام اخوی[گل] میلاد ثامن الائمه (ع) بر شما مبارک باد به سقّاخانه‌ات زیباست رقص کاسه‌های نور در این پیمانه، آن پیمانه، پیمان تو می‌چرخد

بانوی فانوس به دست

ااا مبارک به سلامتی . . . بابا من میگه خدا ادم را خیلی دوست داره اگر بهش دختر بگه . . . معلومه خدا شما را هم دوست داره [نیشخند] پدر شدنتان مبارک . . . [گل] . ولی من دلم پسر تخس می خواهد [نیشخند] . بعضی وقتها در بعضی شرایط نباید گفت عاقیت . ولی عادت من طوریه که تو بدترین شرایط حتی سر جلسه امتحان هم اگر کسی عطسه کنه بهش می گم عافیت [نیشخند]

بانوی فانوس به دست

سلام . این ویدیو همان اهنگ چه هست http://www.dailymotion.com/video/x2mjyt_nathalie-cardone-hasta-siempre-coma_music

مداد های آبی من

سلام دوست عزیز امدم سری بزنم و تبریک بگم تولد فرزندتون رو که فکر کردم تا حالا حتما به دنیا اومده. مبارکه[گل] اسمش اگر رقیه باشه عالیه البته همینطوری گفتم. برای اینکه من شیفته دختر امام حسین(ع) هستم .حتما شما سوریه رفتید و بارگاه ملکوتی و ارامش بخش اون گل زیبا رو دیدید. نوشته شما مثل همیشه خوبه وشامل نکته مهم نه زاده شده و نه فرزندی دارد.اما خوب ادمهای عامی هنوز تصور نمی کنند که مریم بدون اینکه ازدواج کرده باشد دارای فرزند شده .

البته به همین سادگی هم نیست.