خانواده و خود

نقش پدر و مادر در آینده فرزندان چقدر است؟ با توجه به این ها زیاد!

خانواده بد--> ایجاد ترس یا خشونت

ترس--> دو رویی و دروغ

خشونت--> جرم و جنایت

پس نقش خود فرزندان کجاست؟

خداوند در جای جای قرآن موردی را که مستثنی کرده است نوع تفکر است: تو مختاری. و آنچه تصمیم می گیری و انتخاب می کنی باید بر اساس عقل و فطرت خودت باشد، نه پدر و مادرت. اینگونه حتی انتخاب اصول دین نیز تقلیدی نیست تا بر اساس انتخاب، آگاهی و ایستادن بر سر منتخب باشد.

به اهمیت احترام به والدین بارها در قرآن اشاره شده. اما آیا در هر صورت باید از آنان اطاعت کرد؟ نه! هر کجا که از راه عقل و فطرت سلیم به دور بودند از آن ها اطاعت نکن.

اینگونه است که پسر نوح پیامبر بدکار می شود و پسر یزید بن معاویه صالح١. این ها مثالند، پس می شود! هر چند سخت است!

١ از این مثال ها فراوانند

١٣-٧-١٣٨٨

/ 4 نظر / 7 بازدید
ز . ت

مردم سنگ شده شهر پمپی http://tavvabin1.persianblog.ir/post/12/ جنین شناسی درست و دقیق قرآن http://tavvabin1.persianblog.ir/post/17/ کشتی نوح در آرارات واسامی 5 تن در لوح کشف شده در کشتی http://tavvabin1.persianblog.ir/post/9/ http://tavvabin1.persianblog.ir/post/8/ قوم عظیم الجثه عاد http://tavvabin1.persianblog.ir/post/13/ خانه های سنگی قوم ثمود http://tavvabin1.persianblog.ir/post/7/ مومیایی رامسس http://tavvabin1.persianblog.ir/post/6/ و ...خیلی چیزهای دیگه لینک می کنی ؟ لینکت کنم؟ به چه نامی ؟

بانوی فانوس به دست

اخ گفتید پسر نوح یاد متن اون دفعه افتادم [نیشخند] راستی کلیپ که گذاشتم دیدید ؟ من با دیدن اون کلیپ ریختم به هم . افسردگیم مال اونه

آرامش

سلام .کسی که از من سراغی نمی گیره.گفتم حداقل من یه سری بزنم. روابط بین خانواده بسیار با اهمیت و حساس است و نمی توان در جملاتی کوتاه خلاصه کرد.موفق باشید